• ZMIANA W PRZYWOZACH W DNIU 27.11.2023 R

• 6:45 --> Charubin cały  ( autobus wyjedzie z Turośli )

6:45 -- > Nowa Ruda ( autobus wyjedzie z Turośli )

7:15 --> Krusza, Cieloszka

7:30 --> Wanacja ( autobus wyjedzie z Turośli )

7:45 --> Cieciory ( autobus wyjedzie z Turośli )

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

•           Bez wątpienia, każdy z nas kocha pluszowe misie. A już najbardziej kochają je dzieci. Otóż pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. Dzień 25 listopada ustanowiony został na całym świecie                Dniem Pluszowego Misia. W naszej szkole świętowaliśmy dzień wcześniej - w piątek 24.11.2023 r. Każdy mógł przynieść maskotkę do szkoły i wspólnie z nią uczestniczyć w lekcjach.

Obecność ulubionego pluszaka na pewno dodała dzieciom otuchy i sprawiła, że zwykły dzień nabrał  weselszych barw.

• DZIEŃ TOLERANCJI ORAZ DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

•      Dnia 16 listopada nasza szkoła obchodziła Dzień Tolerancji. Na godzinie wychowawczej przeprowadzona została pogadanka na temat tolerancji i akceptacji. Podczas zajęć uczniowie mieli za zadanie odrysować swoją dłoń i krótko napisać na niej, czym jest dla nich tolerancja. Piękne, kolorowe "łapki" jeszcze tego samego dnia zawisły na drzwiach każdej z sal szkolnych. Na korytarzu szkolnym pojawiło się również Drzewo Tolerancji, które zostało zapełnione kolorowymi liśćmi.

Dzień ten stał się dla nas wszystkich okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób - kolegów, koleżanek.

W tym dniu odbyła się również kawiarenka charytatywna w ramach akcji                                      "Ile waży św. Mikołaj?". Zebrane pieniążki zostały przeznaczone na Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo.

Natomiast 21 listopada 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Mimo pochmurnego dnia w naszej szkole było słonecznie, a to za sprawą dominującego koloru, jakim był żółty. Kolor ten przywołuje wiele pozytywnych emocji jak radość, śmiech czy optymizm. Wystarczyło znaleźć w swojej garderobie jakiś element w tej barwie, aby tego dnia zjednoczyć się ze społecznością szkolną w świętowaniu Dnia Życzliwości. W naszej szkole już od rana działała „Poczta Życzliwości”. Specjalnie przygotowana skrzynka pękająca od listów, kartek z pozdrowieniami wywołała na wielu twarzach promienny uśmiech. Podczas przerw Samorząd Uczniowski zapewnił dla wszystkich wiele atrakcji, m.in. losy z wykonaniem zadania, krzyżówki, łamigłówki. Ponadto uczniowie zarówno Ci młodsi, jak i starsi wykonali imponujący Łańcuch Życzliwości, który zdobi obecnie hol naszej szkoły.

Dzień Życzliwości sprawił, że wszyscy poczuli się szczególnie dobrze. Niech uśmiech i życzliwość zagoszczą na stałe, a zarażeni pozytywną energią przekazujmy ją dalej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a nauczycielom za pomoc w realizacji zadań.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Zachęcamy uczniów, aby w dniu 24.11.2023 r. (piątek) przynieśli ze sobą do szkoły pluszowego misia bądź też się za niego przebrali.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• Przypominamy, iż we wtorek, tj. 21 listopada, świętujemy w naszej szkole Dzień Życzliwości.

Zachęcamy wszystkich do założenia stroju bądź też elementu w kolorze żółtym.

Samorząd Uczniowski 😊